تبلیغات
تدبیرمنزل - دکتر سید احمد سیادتی ، پدر معاصر طب اطفال ایران ،دار فانی را وداع گفت
حضرت فاطمه(‌س) را می‌توان رب‌النوع تدبیر منزل دانست.

دکتر سید احمد سیادتی ، پدر معاصر طب اطفال ایران ،دار فانی را وداع گفت

سه شنبه 1 بهمن 1387 09:08 ق.ظ

انتخاب از : م. میلانی

وی در سال 1313 در خانواده ای متدین در شهر سبزوار متولد شد و دوران تحصیلات ابتدایی را در سبزوار و دبیرستان را در مشهد به پایان رساند .

 

دکتر سیادتی در سال 1332 در کنکور دانشگاه تهران نفر پنجم شد و به تحصیل طب پرداخت و پس از شش سال با رتبه اول موفق به اخذ درجه دکترا شد.

 

وی علاوه بر تدریس، 31 تحقیق در رشته عفونی اطفال انجام داده و به نوشتن و راهنمایی 65 مقاله و رساله پزشکی همت گماشته است .

 

تالیف 18 کتاب پزشکی و شرکت در 85 کنگره داخلی و خارجی از جمله فعالیت های این پزشک اطفال است .

 

پیشگیری از تب رماتیسمی با تشخیص و درمان گلو درد استرپتو کوکی در سراسر کشور با کمک معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، بیمار یابی سل و واکسیناسیون در منطقه ورامین، برنامه ریشه کنی فلج اطفال و عضویت در کمیته های مبارزه با بیماری های تنفسی حاد ، سل و بیماری های واگیر از جمله کوشش های دکتر سیادتی است.

 

مرحوم دکتر سیادتی که از دانشجویان پدر طب اطفال ایران ، دکتر محمد قریب بود در سال 1341 متخصص اطفال و از سال 1360ر ئیس بخش عفونی مرکز طبی کودکان شد.دکتر سیادتی در سال 1365به آمریکا رفت و در دانشگاه تگزاس در محضر پرفسور فیلیپ برونل به تحقیقات ویروس شناسی درمورد سرخک و آبله مرغان پرداخت.

 

دکتر سیادتی در سال 1367 به دریافت درجه استادی دانشگاه تهران نائل شد .

 

وی با کمک دکتر مرندی وزیر بهداشت وقت به پایه‌گذاری 9 رشته فوق تخصصی در رشته بیماری‌های کودکان همت گماشت.

 

وی در سال 1375در انتخابات نظام پزشکی حداکثر آراء را به خود اختصاص داد و از آن زمان تاکنون به عنوان عضو هیئت مدیره، عضو شورای عالی هیئت بدوی نظام پزشکی تهران بزرگ منشا خدمات زیادی به پزشکان و افراد جامعه بود.

بخشی از نظرات كاربران تابناك:

▪ جدا متاسفم از دست دادن این دانشمندان بسادگی قابل جبران نیست.

از علم و دانش ایشان که بگذریم دیدن چهره همیشه متبسم و باز ایشان بود که انرژی مثبت بسیاری میداد . خدا رحمتشان کند. به خانواده محترم ایشان و جامعه پزشکی کشور و همه مردم قدر شناس ایران تسلیت میگویم - هاشم ساربانها

▪ خدا رحمتش کنه . ایشون از بیماران کم توان حق ویزیت دریافت نمیکرد.

▪ خداوند رحمت واسعه خود را شامل این بزرگوار و دیگران انسانهائی کند که سعی در کم کردن آلام انسانها دارند.

▪ خدا رحمتشان کند، چهره ی دوست داشتنی ایشان که در برنامه ی خانواده شاهدش بودیم، در ذهنمان باقی خواهد ماند. خدای متعال روحشان را غریق رحمت فرماید.

▪ خدا رحمتش کند که علاوه بر تخصص بالا دارای اخلاقی نیکو و پسندیده بود.

▪ خدا رحمتش کند. کاش افراد دلسوزی مثل او بیشتر داشتیم.

▪ چه استادی بود خدا رخمتش کنه و به خاطر کاهش الام کودکان بیگناه و معصوم در بهشت سکنا بگزینه حیف حیف حیف از این استادانی که میروند

▪ روحش شاد و یادش گرامی

او انسان شریف و مهربان و یك دكتر قریب دیگر برای جامعه پزشكی كشور بود .

▪ استاد بزرگ زیست بزرگ زندگی كرد وبزرگ رفت یادش گرامی باد

▪ خدایش بیامرزد واقعاً دكتر حاذقی بود. بازهم كشور از نعمت یك پدیده ، یك نابغه و ناجی در مراحلی محروم شد. باشد كه قبل از مرگشان قدرشان را بدانیم . هنوز هستند همكلاسی های این دكتر عزیز كه همچون خود او نابغه علم پزشكی كودكانند ولی دریغ از قدردانی از آنان! همچون دكتر صحتی كه در گوشه ای از این مرز و بوم در دیار آذربایجان و در شهر كوچكی چون مراغه مشغول طبابت كودكان و نوزادان این مملكت است. خداوند عمر با عزت به ایشان و به تمامی دلسوزان و مددیاران انسانیت عطا فرماید.

▪ رحمت خداوند بر او باد كسی كه خادمی حاذق و متواضع بود و فقدان ایشان را در عالم طب و علم و عمل هیچكس نتواند پر كند.

▪ یادش در دل همه ایرانیان زنده است .

▪ و از شمار دو چشم یك تن كم و از شمار خرد هزاران بیش. به ملت ایران و جامعه دانشگاهی تسلیت میگویم.

▪ انالله و انا الیه راجعون

درگذشت ایشان بی شك ضایعه ای بزرگ و غیر قابل جبران برای جامعه پزشكی ایران است، انشالله خداوند ایشان را غریق رحمت واسعه خود قرار دهد و به خانواده محترمشان صبر و شكیبائی عطا كند

▪ ایمان در بطن خدمت متولد میشود و از طریق آن رشد میكند . انجام كار عبادت است و كوچكترین كاری كه با انجام دادن آن دلی را بدست آوری همانند گلی است كه پیشگاه خداوند تقدیم میداری . خوشا به حال آنان كه در طول زندگی خویش دسته گلهای بیشماری را به پیشگاه خداوند تقدیم داشتند .

▪ خدایش بیامرزد. خود من بیمار این استاد بودم.

بدون هیچ گونه چشم داشتی كمك میكرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -